Teflon

PTFE - polytetrafluóretylén - teflón

Fluoropolymér s vysokou vrúbovou húževnatosťou, vynikajúcou chemickou odolnosťou v agresívnych prostrediach, nízkym koeficientom trenia za sucha a vynikajúcimi elektro-izolačnými vlastnosťami. Nevýhodou je veľmi malá odolnosť materiálu voči klznému aj abrazívnemu opotrebeniu, a pomerne níznka dovolená hodnota p . v.

PTFE+25%uhlík, polytetrafluóretylén - teflón - modifikovaný uhlíkom

Pridaním 25% uhlíka sa u PTFE dosiahne zvýšenie mechanickej pevnosti v tlaku, odolnosti voči tečeniu a zvýšenie odolnosti voči klznému opotrebeniu. To umožňuje vo väčšej miere využívať tento materiál v konštrukcii klzných ložísk a vedení pri vyšších rýchlostiach a teplotách.

PTFE+25%sklo, polytetrafluóretylén - teflón - modifikovaný sklenými vláknami

Pridaním 25% skleného prachu sa u PTFE dosiahne zvýšenie mechanickej pevnosti v tlaku, odolnosti voči tečenie a podstatné zvýšenie odolnosti voči klznému opotrebovaniu. Využíva sa hlavne pri výrobe oteruvdorných prvkov pre vyššie teploty a chemicky agresívne prostredie.

PTFE+40%bronz, polytetrafluóretylén - teflón - modifikovaný CuSn

Pridaním 40% práškového bronzu sa u PTFE dosiahne podstatné zvýšenie mechanickej pevnosti v tlaku, odolnosti voči tečeniu materiálu a zvýšenie odolnosti voči klznému opotrebeniu. Tento materiál sa vyznačuje vynikajúcimi tribologickými vlastnosťami.To umožňuje vo väčšej miere využívať tento materiál v konštrukcii viacej namáhaných klzných ložísk a vedení pri vyšších klzných rýchlostiach a teplotách.

Fluorosint® 207 - polytetrafluóretylén modifikovaný sľudou

Špeciálne vlastnosti tohto materiálu sú zabezpečené procesom, v ktorom je synteticky vyrábaná sľuda chemicky viazaná priamo na základný PTFE materiál. Dosiahnu sa tak vynikajúce klzné vlastnosti pri zvýšení mechanickej pevnosti, dobrej odolnosti voči opotrebeniu a veľmi dobrej rozmerovej stálosti materiálu.  Materiál sa tiež vyznačuje vynikajúcou odolnosťou chemicky agresívnym prostrediam a hydrolýze. Je vhodný aj pre priamy styk s potravinami podľa normy FDA.